איך לבחור מקום לאחסון האתר

איך לבחור חברת אחסון

מה ההשפעות של האחסון האתר על ביצועיו

בחירת חברת אחסון יכולה להיות עניין מורכב ולפעמים עניין זה לא מקבל את המשקל הנכון בפיתוח האתר לאנשים שאינם עוסקים בבנייה באופן מקצועי.

רבות דובר על שיפור מהירות אתרים שנועדה לספק חווית גלישה נעימה ונוחה באתר, וכאן נכנסת לתמונה חברת האחסון.

המהירות של האתר שלנו מאוד תושפע ע"י נתוני השרת שלנו ופרמטרים רבים בו ואפילו ישנו לנו את הצורה איתה נתמודד בניהול האתר שלנו ושימור מהירות האתר לאורך זמן.

בשביל להבין איך לחברת אחסון קיימת השפעה רבה על ביצועי האתר בואו נסתכל בתרשים הבא :

> גולש לוחץ על לינק לאתר שלנו

> הדפדפן שולח בקשה לשרת האחסון

> השרת מחזיר תגובה לדפדפן עם הקבצים הרלוונטים

> הדפדפן קורא את הקבצים ועובד על הצגת הדף

> סיום טעינת כל הקבצים ע"י הדפדפן והצגה שלמה של הדף

 

ולכן ברגע שאנחנו מחזיקים שרת חזק כל החלק הקריטי של קבלת בקשה מהדפדפן ושליחת הקבצים אליו מתקצר ובכך מתקצרים זמני הטעינה משמעותית.

 

ולא רק בזה מסתכם השפעות האחסון על האתר וביצועיו, בואו נכיר את הפרמטרים החשובים אותם נצטרך לבחון ומה נרצה לבדוק.

 

מה הפרמטרים שחייבים לבחון בבחירת אחסון

מיקום השרת

למיקום השרת קיימת משמעות רבה כיוון שאם נתבונן שוב בתרשים למעלה נבחין שהדפדפן שלנו שולח בקשה לשרת מרוחק, ובכן ככל שהוא יותר מרוחק כך המשיכה של הקבצים מתארכת ומקבלת יותר זמני טעינה.

קיימות היום חברות אחסון זולות מאוד שנותנות אפשרות לשכור שרתים הנמצאים בחו"ל, לרוב השרתים עצמם בחו"ל מאוד מסחריים ומאוד לא איכותיים כשמדובר במחירים הזולים.

מדגיש – לרוב, כיוון שלעיתים נוכל למצוא מציאות אך כדאי לשמור גיבויים על כונן חיצוני אצלנו לפני שנשים את כל הז'יטונים בשרתים מסוג זה.

 

סוגי אחסון אתרים

  • שיתופי

אחסון שיתופי כשמו שרת עליו יושבים המון חשבונות נפרדים של אתרים (חשבונות c-punel) וכך רבים חולקים את אותו שרת, לא מומלץ בכלל לאתרים גדולים כיוון שיש השפעות רבות על הביצועים כיוון שיכולות השרת מתחלקות בין כל האתרים מה שמוריד מזמינות השרת וביצועים מהירים יותר ובכלל משאבי השרת מתחלקים.

 

  • אחסון VPS

אחסון VPS המורכב מראשי תיבות "Private Server" הוא דומה לשרת ייעודי עליו נרחיב בהמשך, כלומר השרת עצמו הוא פרטי מה שיאפשר לנו לשמור את כל המשאבים של השרת רק עבורנו ואין עוד איש שחולק בהם, אך מבחינה טכנית אנו כפופים לחלוטין לשאר משתמשי השרת וכפופים למערכות עליהם יושבות המערכות של כולם וכו'.

 

  • אחסון ייעודי (פרטי)

אחסון ייעודי הוא אחסון שכל כולו שלך ואתה בוחר לעשות בו כרצונך, כלומר דמיינו שהחברת אחסון משכירה לכם מגה מחשב שאמור להחזיק את האתר/ים שלכם בתוך אותו כונן ואתה יכול לבחור להניח על אותו מחשב איזה אופציות שתרצה, איזה מערכות שתרצה, בקיצור שרת שלך בלבד מכל בחינה, עדיף לקחת כזה שרת רק אם אתם מכירים את עולם השרתים ויודעים כיצד לתפעל שרת.

 

  • ריסלר

אחסון זה משמש בוני אתרים רבים, אחסון זה מאפשר לנו כבעלי מקצוע לתת שירותי אחסון אתרים ללקוחות ולאפשר ניהול נפרד לכל לקוח.

כלי זה מאפשר לנו כבעלי מקצוע להציע מחיר טוב יותר ללקוחותינו ולתת מקסימום תמיכה המגיעה גם מצידינו וגם מצד אותה חברת אחסון, כלומר תמיכה כפולה במחיר נמוך יותר ע"י כך שאנו רוכשים אחסון בצורה מסחרית כלומר אחסון יקר וגדול יותר ובכך להוזיל עלויות גם עבור לקוחותינו.

 

צריכים אחסון אתרים?

קבלו אחסון איכותי ומהיר מבית ג'ודה!

>> לחצו כאן לתמחור ומידע <<

 

תמיכה טכנית וזמינות

זמינות התמיכה היא דבר חשוב שאנחנו חייבים בכדי להיות בטוחים שהעסק שלנו ימשיך לפעול גם מחוץ לשעות הפעילות של חברות האחסון בכדי שנוכל לטפל בתקלות דחופות וקריטיות במהירות האפשרית ביחד עם תמיכה 24/7.

 

גיבויים

כדי לוודא שלא משנה מה קורה יש לנו גיבוי מעודכן ככל האפשר שנוכל לשחזר במקרה של תקלות משביתות, לכן חשוב להבין איזה יכולות גיבוי השרת נותן ובאיזה תכיפות הכלים מגבים עבורנו את האתרים שלנו.

 

זמינות השרת

לכל שרת יש את "רגעי המשבר" שלו מה שמשפיע על תצוגת האתר בפועל, לעיתים השרת מקבל עומס או תוך עבודה של הרצת עדכונים או כל פעולה כבדה אחרת המגיעה במקביל לטראפיק גדול יכול להביא לקריסת השרת ויפגע בתצוגת האתר בפועל, ככל שה"נתונים היבשים" של השרת גדולים יותר כלומר משאבי השרת – כך גם ביצועי השרת יעבדו חלק יותר וזמינות האתר תהיה טובה יותר.

 

כלים ופיצ'רים מיוחדים

רבות המערכות אותם חברות האחסון מספקות לניהול השרת עצמו, יש מערכות טובות יותר ויש פחות.

בדרך כלל זה מופיע כאפליקציית שרת המותקנת עליו ומאפשרת לבצע שינויים בשרת ואפילו כלים שיכולים לייעל עבורנו את העבודה הניהולית כגון ניהול קבצים עם ממשק נוח, ניקוי מטמון ושמירת מטמון אוטומטית ע"י השרת ועוד ועוד…

לא מן הנמנע להזכיר פה את השרתים של חברות כמו  UPRESS וחברת vangos שבהחלט נותנות תמורה מאוד טובה ומאפשרות לנו לעשות המון דברים על האתר שלנו בלי להיכנס לניהול האתר עצמו מה שיאפשר לנו לתקן בעיות בקוד שהפילו את האתר ניהול מטמון מבחוץ וכדו'.

 

נתוני שרת האחסון

  • תעבורה חודשית

כמות הכניסות והתנועה המאופשרת לנו, נמדד ע"י GB

 

  • נפח אחסון

נפח אחסון האתר שלנו המשפיע על כמות התוכן אותו נוכל להכניס לאתר שלנו, לרוב לאתרים קטנים 1.5 GB לחלוטין יספיקו.

 

  • נפח זיכרון RAM

זיכרון זה משפיע על ביצועי המעבד, ככל שיש יותר זיכרון RAM כך ביצועי המעבד יהיו חלקים יותר ופחות מאומצים.

 

  • חוזק המעבדים ומספר הליבות

רצוי שהשרת שלנו יחזיק כמה שיותר מעבדים וכמה שיותר ליבות על המעבד, אך שימו לב שלא תמיד יש צורך, אתרים קטנים יכולים להסתפק לעיתים גם במעבד 1-2 איתם האתר יפעל מצוין.

מספר ליבות מרובה יוצר לנו חילוק בכוח העבודה, כך שכאשר יש עומס בקשות המעבד מחלק את הכוח למספר הליבות כך שיעבדו במקביל בכדי לקצר זמני טעינה והורדת סיכוני נפילות האתר כתוצאה מעומס.

 

אז האם המחיר קובע?

אז כמובן שנרצה את המחיר הנמוך ביותר בכל זאת ישראלים לא? 😉

וכמו שאמרנו אין בעיה למצוא מחיר נמוך וכמה שיותר אבל בשום מצב שזה לא יבוא על חשבון האיכות!

איכות האחסון תיתן לכם שקט, כשהאחסון גרוע העניינים סביב האתר פתאום מסובכים יותר ולא עושה לנו חיים קלים.

 

אז איך נדע מה מתאים לנו?

כדי לבחור חברת אחסון קודם נבין מה הצורך שלנו, על איזה גודל אתר מדובר, כמה כניסות צפויות לנו ועוד…

מעבר לזה תמיד אפשר לנסות כשכמובן שומרים גיבויים מעודכנים לכל אורך תקופת ההתנסות בכל חברת אחסון שתתנסו בה.

וגם אחרי בחירת חברת אחסון ובחירת תוכנית אחסון נוכל להתחיל בקטן ובמקרים של תקלות נוכל לשדרג רק במידת הצורך ובכך לחסוך כסף כל עוד אפשר.

 

אז הנה המלצת השף לבחירת אחסון על פי סוג אתר :

 

דפי נחיתה

דף נחיתה בלבד זה "אתר" בעל דף אחד או כמה דפי נחיתה (עבור צרכי שיווק כגון A/B testing וכדו')  בודדים ובהחלט אפשר להניח אותו על שרת שיתופי ולהיות בלב שקט לחלוטין.

 

אתר תדמית/בלוג

אתר בסגנון הזה מורכב לרוב מכמה עמודים בלבד וללא מערכות או תוספים כבדים על האתר, וגם כאן שרת שיתופי יכול בהחלט להיות אופציה זולה פשוטה ויעילה ביותר.

 

חנויות קטנות ופשוטות

כאן נצטרך לבחון אם האתר שלנו יצרוך משאבים גדולים, חנות באופן כללי מורכבת ממערכת ווקומרס שהיא לבדה דיי כבדה בזכות עצמה וצורכת משאבים רבים, אך במקרים של חנויות פשוטות שאינם דורשות אינטגרציות מיוחדות חיבורי API ותוספים מיוחדים וכדו' בהחלט ניתן לאחסן באחסון שיתופי טוב ואיכותי והתוצאה גם תהיה זולה מאוד וגם מספיק איכותית.

 

חנויות מסחריות ומורכבות

כאן אנחנו כבר מבינים את המורכבות של החנות שלנו, המערכות הפועלות על האתר והטראפיק שבשבילו ולכבודו בנינו את האתר, וכאשר לוקחים את כל זה בחשבון אנחנו מבינים שאנחנו חייבים לעמוד ברשות עצמנו ובמקרים כאלה הייתי שוקל לקחת שרת VPS או אם יש ידע בניהול שרתים – שרת ייעודי בהחלט יראה כמו אופציה מצוינת.

 

מכאן אני שולח אתכם לעבוד מעט בתחקיר כדי לבחור את הבית הנכון לעסק האינטרנטי שלכם 🙂

 

ובין כל הבדיקות שלכם, נסו גם את האחסון המהיר שלנו

עם חודש ניסיון בחינם ללא צורך בהכנסת פרטי אשראי!

>> לחצו כאן לתמחור ומידע <<

 

ובבקשה אם אהבתם את המאמר הזה ואחרים – אל תשמרו אותו לעצמיכם בלבד..

שתפו חברים ומשפחה במידע שיכול לעזור גם להם!

 

זמין בתגובות כאן לכל שאלה

 

יהודה
יהודה מור

משנת 2013 עוסק בבניית אתרי וורדפרס, קידום אתרים אורגני בגוגל, כתיבה שיווקית, פרסום ממומן בפייסבוק גוגל אינסטגרם ועוד...

 בזמני הפנוי (כשקיים כזה) עסוק ב "לנהל" קשר עם שמונת אחי ועם 20 אחייני המתוקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.